Dansend Utrecht komt samen – doe mee, laat je zien en vier de diversiteit van dans!
Show
Op zaterdag 15 november 2025 brengt het Utrecht Danst Winterfestival dansers van alle leeftijden, stijlen en niveaus samen in ZIMIHC theater Stefanus. Overdag draait het om ontmoeting, uitwisseling en een gezamenlijke repetitie, ’s avonds schitteren de deelnemers op het podium tijdens een flitsende montageshow vol variatie en energie.
Van klassiek tot urban, van choreografie tot improvisatie – het Utrecht Danst Winterfestival viert de veelzijdigheid van dans in Utrecht!
Saskia & Minke
Je hebt ze al verschillende keren voorbij zien komen op onze socials. En natuurlijk op YouTube 🙂 Dit zijn namelijk Saskia Nartey Wemegah en Minke Elisa Brands. Zij hebben de choreografie gemaakt voor de dance-along, de dans die deelnemers en publiek zaterdag samen gaan dansen!
Saskia en Minke staan garant voor een stevige dosis energie en dance vibes. Minke is ook de oprichter van Dans Atelier 42, die we ook tijdens de show gaan zien. Zij zet zich als choreograaf, danser en coach vol in voor nieuw danstalent.
Saskia kun je kennen van Call & Response, ook verantwoordelijk voor een van de acts op zaterdagvond. Call & Response is een ruimte waar gelijkwaardigheid tussen dans, poëzie en muziek wordt gecreëerd. Call & Response biedt een open podium voor acts in verschillende disciplines. Wat je zaterdag ziet, is het eerste stuk waarin Call & Response choreografie combineert met improvisatie. Saskia is een pro in whacking en house dance, street- en clubdansstijlen.

Deelnemende dansacts
Call & Response
Call & Response is een ruimte waar gelijkwaardigheid tussen dans, poëzie en muziek wordt gecreëerd. De groep onderzoekt wat ze beweegt. Welke weg kunnen ze afleggen van orde naar chaos en naar het vinden van vrijheid? Call & Response biedt een open podium voor acts in verschillende disciplines. Wat je zaterdag ziet, is het eerste stuk waarin Call & Response choreografie combineert met improvisatie. Wil je zelf ook weleens aan de slag met andere disciplines? Meld je aan voor een workshop! Volg voor meer informatie @callandresponse_ op Instagram.
Foto: Jean-Marie Milongo
Jus Dance Projects – Tie Wrap
Tie-Wrap brengt een knallende mix van hiphopbeats en moves. Dit energieke team van 10 gemotiveerde dansers uit Utrecht laat hun skills zien met een choreo vol power en stijl. Een deel van deze dans gebruiken ze later in de strijd voor het NK Streetdance!
Het eerste jaar danste de groep onder de naam U Name It. Daarna hebben ze zichzelf toch omgedoopt naar Tie-Wrap, als knipoog naar zustergroep Ducktape.
foto: Justine Schwanen
Dansstudio BlomDance – Daydreaming
Daydreaming gaat over dagdromen. Over nu of over later, over morgen of vandaag. Je gaat kijken naar een gedragen stuk dat wordt uitgevoerd door dansers in de leeftijd van 12 tot 14 jaar. Extra bijzonder: ze dansen als groep net een paar maanden in deze samenstelling. Spannend!
Foto: Mirjam van Eck van der Sluijs
Dans Atelier 42 – Fly Me to the Moon
Ze zijn allemaal tussen de 9 en 11 jaar oud en dansen nu al de sterren van de hemel. Over de act Fly Me to the Moon zeggen ze:
“Het is donker je voelt de ruimte om je heen en je raat gewichtloos
Hoe is het om door de oneindigheid te zweven?
En hoe kom je waar je zijn moet als de grond onder je voeten weg is gezakt
En je slechts elkaar hebt om aan vast te houden”
Laat je trouwens niet misleiden door de titel van de act. Je komt zaterdag niet alleen Frank Sinatra tegen, maar ook Beethoven, en De Jeugd van Tegenwoordig!
foto: Eric Nieuwland
D.A.M.N. from STUdance – D.A.M.N. Dance and Move Now
D.A.M.N. bestaat uit een groep getalenteerde studenten. Zij willen het dansen tijdens hun studententijd naar een hoger niveau tillen. In dit moderne stuk brengen zij kracht, zorg en een beetje wildheid samen. Hun advies: “Geniet, and get a little bit wild!”
De act D.A.M.N. Dance and Move Now is gemaakt voor de Catharina Parade op 25 november. Een mooie kans om ze nog een keer te zien vlammen!
foto: Solane van Weele
Fleur Bomelijn – Solo
Fleur Bomelijn maakt deel uit van de Social Dance Club, een Whacking community uit Overvecht (die voor een spetterende toegift gaat zorgen met de Dance Battle). Fleur danst tijdens de show een solo waar de vonken vanaf spatten. Dat belooft wat voor wat je aan het eind van de avond gaat zien!
foto: Alexandra Villegas
L.O.F. DanceCrew – Break the Pattern
In Break the Pattern gaan de dansers van L.O.F. op onderzoek uit. Wanneer beweeg je mee met de groep en wanneer doorbreek je het patroon? In strakke formaties en herhalende structuren zoeken de dansers naar hun eigen bewegingen en eigen stem.
L.O.F. Dancecrew is een huisdansgezelschap van ZIMIHC.
Foto: Oleksandra Marso
Dansstudio BlomDance – Dreams Are Meant to Last
De act Dreams Are Meant to Last knált van het podium. Urban dance – hiphop based – stoer – energiek – allemaal termen die horen bij deze dansers. Ze dansen een verhaal over dromen die blijven bestaan…
foto: Mirjam van Eck van der Sluijs
Jus Dance Projects – DuckTape
Al meer dan 10 jaar vormen ze een hechte vrienden-/dansgroep uit Utrecht: Ducktape. Zij laten het podium trillen met een dynamische mix van hiphopnummers en combineren techniek, attitude en plezier. Ook buiten de dansvloer zit de groep niet stil; hun levens zijn ook bewogen. Er is namelijk is al een nieuwe generatie Duckies geboren!
foto: Justine Schwanen
Hurricane Hannah’s Burlesque Troupe – You Don’t Own Me
Hurricane Hannah’s Burlesque Troupe is een van de huisdansgezelschappen van ZIMIHC. En de groep heeft een duidelijke boodschap: “Wij eisen de nacht op. In een tijd waarin femicide vrouwen het zwijgen oplegt, laten wij ons horen. Tegen femicide, tegen angst en tegen stilte. Onze act You Don’t Own Me viert vrouwelijkheid en het recht om je te kleden, te bewegen en te zijn zoals jij wilt.”
foto: Oleksandra Marso
Dansatelier 42 – Nu we er toch zijn
Deze danseressen hebben een deel van de choreografie zelf bedacht. Ze stellen hun act Nu we er toch zijn zo voor:
“Mysterieuze klanken zetten ons in beweging.
We genieten van dans, zolang de melodie speelt.
Alsof de klok even stilstaat,
en alleen het ritme ons de tijd kan vertellen.
Het maakt niet uit hoe laat het is,
Zolang we maar hier zijn”

Dance battle
Whacking Exhibition Battle
De Social Dance Club, een community van Whackers uit Overvecht, zorgt tijdens het Winterfestival voor extra vuur en vrijheid! Zij brengt de energie van whacking, een dansstijl uit de jaren ’70 die ontstond binnen de Black- en Latino gaycommunity van Los Angeles. Whacking draait om vrijheid, expressie en jezelf durven zijn.
De Social Dance Club wil dit gevoel van vrijheid en durf ook meegeven aan de dansers en het publiek van het festival: het plezier van freestyle en improvisatie, en het lef om uitdagingen aan te gaan. Na de voorstelling is er in de foyer een spectaculaire Whacking Exhibition Battle, muzikaal ondersteund door DJ IGO en gehost door Fleur Bomelijn. Een energiek moment waarin publiek en dansers samen de kracht van whacking beleven — en een mooie opwarmer voor de Rookie Exchange.
Rookie Exchange
Tijdens De Rookie Exchange na de show mogen de dans acts uit de show zelf hun shine pakken! We dagen ze uit om zichzelf in hun eigen dansstijl te laten zien.
Dance-along
Ook nieuw: een dance-along. Dans mee dus. Minke Elisa Brands en Saskia Nartey-Wemegah hebben een choreografie gemaakt op het nummer Stormvogel, uitgevoerd door Jungle by Night. Daaraan doen álle dansers mee. Ook het publiek kan meedoen. Graag zelfs! Hoe cool is het als we samen het dak van het Stefanus-theater eraf dansen?
Check hier de tutorial:
Credits: “Stormvogel”, performed by Jungle By Night. Written & composed by Pieter van Exter, Jacob van Exter, Bo Floor, Sonny Groeneveld, Pyke Pasman, Petrus Peskens, Daniel Smeets & Jacobus Zandvliet, published by Cloud 9 Holland Music Publishing.
Dansers: Saskia Nartey Wemegah (@sashay_nartey op Insta) en Minke Elisa Brands (@minke_elisa_brands op Insta)
De vlag op de achtergrond is gemaakt door Max Kisman. Meer ‘Posters for Peace’ vind je op Insta via @peace_now_nl
Host: Hurricane Hannah
Je voelt een storm opsteken. Je voelt spanning in de lucht. Je voelt dat er iets staat te gebeuren. En dan…. wervelt ze de spotlights in. The crowd goes wild!
Het is Hurricane Hannah, de host van het Utrecht Danst Winterfestival. The looks, the moves & the presententation skills, ze heeft het allemaal!
Hurricane Hannah, krachtig, sprankelend en een tíkje brutaal. Met flair en charme praat zij de avond aan elkaar. En je ziet natuurlijk ook haar Burlesque Troupe in actie tijdens de show.
Foto: Eric Nieuwland










