Op zaterdag 24 januari vindt het jaarlijkse UJazzFest plaats, met drie verschillende formaties én entr’actes van het Utrechtse conservatorium.

19:00 Bonsai Panda
Weinig valse bescheidenheid bij ‘het notoire duo Jelle Roozenburg & Louk Boudesteijn’ over ‘hun zelfverklaarde beste werk tot nu toe; het grandioze, absurdistische, surrealistische meesterwerk’ TOUT GALORE. Concessieloos en onverstoorbaar koppelen ze twee uitersten: het kleine en gecultiveerde (Bonsai) tegen het wilde, speelse (Panda).

20:15 Lucas Bakker Quartet
Deze jonge Gentse saxofonist won als finalist van het Prinses Christina Jazz Concours de UJazz festivalprijs: een optreden op het UJazzfest! Bakker won al enkele prijzen en speelde In diverse ensembles op gerenommeerde podia. Met zijn eerste geschreven nummer won hij in 2022 de compositiewedstrijd van het Nederlands Blazers Ensemble. Zijn stukken variëren van traditionele jazz tot meer moderne en creatieve vormen, met invloeden uit de jazztraditie en een sterke nadruk op expressie en virtuoos solospel.

21:30 NuArtOrchestra
Marike van Dijk legde de basis voor een alternatieve orkestvorm waarin improvisatie, identiteit en community centraal staan: het Nu Art Orchestra, een frisse, gelaagde bigband met veel ruimte voor vrouwelijke artiesten. De ‘Nu’ in Nu Art Orchestra staat voor ‘New & Uncompromising’; met een avontuurlijke koers en volledig nieuw repertoire, gecomponeerd door de diverse bandleden zelf. Op het oog een traditionele bigband, dus hoe nieuw kun je klinken? Ga het horen!

Meer informatie vind je op de website van UJazz

Ook interessant